Magda Pocałuj Pana!

Przystanek Lata 90 Ko o fortuny Wspomnień czar   teleturniej koło fortuny

Któż tego nie oglądał? Koło fortuny ściągało całe rodziny przed telewizory!

Bardzo trudne hasła… fantastyczne i baaaaaaaaaaaardzo drogie nagrody, Magda M w pięknych marynarkach…

Koło Fortuny było pierwszym polskim programem w pełni zrealizowanym na zagranicznej licencji. Emisja rozpoczęła się 2 października 1992 na antenie TVP2. Program prowadził Wojciech Pijanowski – prezenter telewizyjny, szaradzista, autor wielu teleturniejów i łamigłówek.
Towarzyszyła mu hostessa - Magda Masny, od której wymagano znacznie więcej niż tylko odsłaniania literek. Muszę pilnować swojego miejsca, zawsze się uśmiechać, zgrabnie chodzić, a nie tupać… mam także całować finalistów (o kurcze, strasznie to skomplikowane).
Teleturniej gościł na antenie telewizyjnej Dwójki do września 1998 roku. W ciągu sześciu lat kilkakrotnie zmieniały się scenografia, godzina emisji, a także prowadzący programu.
W 1995 roku Wojciech Pijanowski został odsunięty od prowadzenia teleturnieju z powodu podejrzeń o nietrzeźwość oraz niewydawanie graczom nagród (nie wygląda na takiego).
 Przez krótki czas program prowadzili Jerzy Bończak, Andrzej Kopiczyński, Paweł Wawrzecki, a następnie Stanisław Mikulski.
Koło Fortuny mógło poszczycić się oglądalnością, jakiej nie ma żaden teleturniej emitowany współcześnie. W okresie największej popularności przed telewizorem zasiadało około 10 milionów Polaków. Duży odsetek stanowili mężczyźni. I nie chodziło wcale o literki czy hasła. Wielu miało nadzieję, że to specjalnie dla nich, Magda odsłoni cztery litery. [źródło]

Koło Fortuny nawet doczekało się parodii

share save 256 24 Wspomnień czar   teleturniej koło fortuny